Úvod » Muži » Články

První jarní prohra

publikováno 18.05.2017

V neděli 14. května zajížděli muži ke svému poslednímu venkovnímu zápasu sezony do Kutné Hory. Při pohledu na tabulku před zápasem bylo patrné, že jsou naši muži papírovými favority (Ledeč  2. místo, K. Hora 5. místo), ale s blížícím se závěrem sezony se u některých hráčů projevily zdravotní komplikace a navíc jsme před nedělním zápasem nemohli počítat s hostujícími hráči ze Zruče nad Sázavou a pracovní povinnosti si museli plnit i Jirka Pánek s Honzou Žákem, kteří v Ledči pro letošní sezonu hostují ze Sparty Praha, ač se jedná o bývalé hráče Ledče. Dobrou zprávou bylo, že se do sestavy vrátil Ondra Červený a Honza Vajda (lim. přestup z HCB Karviná), ale bohužel jen na tento zápas, jelikož se stěhuje zpět na Moravu.

Před začátkem utkání byly obavy ze špatného počasí, protože Kutná Hora nedisponuje sportovní halou a své domácí zápasy tak hraje na venkovním hřišti, navíc v dopoledních hodinách.  Naštěstí počasí vyšlo hráčům vstříc a nemuseli se tak přesouvat na zimní stadion, kde domácí hrají při nepřízni počasí.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, kdy se oba týmy střídaly v jednobrankovém vedení. To přestalo platit od 20. minuty, kdy domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Našim hráčům se podařilo snížit, ale domácí šli třemi brankami v řadě do vedení o 4. Našim hráčů se podařilo pouze jednou trefou korigovat na poločasových 13:10 pro domácí.

Po poločasovém udílení taktických rad trenéra Trpišovského jsme bohužel nezachytili začátek 2. poločasu a rázem jsme prohrávali 15:10. Částečné snížení jsme dokázali ve 40. minutě, kdy na ukazateli svítil stav 17:15. Domácí pak znovu odskočili do tříbrankového vedení. To však neplatilo ve 47. minutě, kdy domácí vedli už jen o gól a to 19:18, Vyrovnání jsme se dočkali v 57. minutě, kdy byl stav 22:22. V 59. minutě šli domácí do vedení 23:22, ale vzápětí Zbyněk Jeřábek vyrovnal. Do závěrečné minuty zápasu tak šly oba týmy za nerozhodného stavu a dala se tak očekávat velmi dramatická koncovka utkání.  Domácí se prosadili ihned po rozehrání a využili tak nedůslednosti v obraně, která nás trápila celý zápas. Naši muži měli ještě čas na vyrovnání, ale do koncovky se bohužel nedostali a domácí jim tak připravili první prohru v jarní části soutěže.

Sparta Kutná Hora- TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 24:23.

Sestava a branky: Pešek, Zahradník-  Drápela Jakub 2, Roul 2, Wurm 3, Jeřábek Z. 5, Vajda 1, Drápela M. 3, Procházka 7, Červený. Trenér Trpišovský.