Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Muži » Články

O první místo se Žďárem

publikováno 09.11.2016

Souboj o první místo mezi Ledčí a Žďárem byl na programu 5.11.2016 od 19:00h v hale Nového Veselí. Původně jsme měli mít na tento zápas plnou soupisku, během soboty však přišly dvě omluvenky a tak jsme odjížděli ve 12 hráčích. I tak je to velmi slušný počet, který se nám daří držet po celou sezonu. Proti nám v dresu Žďáru nastoupil například dobře známý Honza Kupa, který v našem týmu „odkroutil“ několik sezón. Dále pak Matouš Valoušek, člen širší reprezentace U-19. Několik hráčů se zkušenostmi z extraligy a v neposlední řadě hráči 1. ligového staršího dorostu Nového Veselí. Tedy soupeř opravdu kvalitní.

Do zápasu jsme však lépe vstoupili my. Během prvních dvou útoků jsme se ujali vedení 0:2. Až ve 3. minutě vstřelil první branku domácích (symbolicky) Honza Kupa a po naší následné technické chybě vyrovnával O. Veselý (nejlepší střelec SRL). Domácí střelce se nám dlouho dařilo pod kontrolou, první polovinu poločasu jsme dokázali vyhrát 5:7. Poté však přišla klasická černá chvilka, ve které jsme za dlouhých 15 minut vstřelili pouze 2 branky. Žďár našeho zaváhání bezezbytku využil a otočil skóre na poločasových 13:9.

Začátek druhého poločasu se nám opět vydařil, dva rychlé góly po sobě stáhli vedení Žďáru na 13:11. Domácí to, ale nepoložilo a následně třemi brankami v řadě opět odskočili. V podobném duchu se nesl celý druhý poločas, vedení domácích se v jednu chvíli tenčilo, v další zas dokázali odskočit až na 6 branek. A tak utkání skončilo stejným rozdílem jako v prvním poločase, tedy o 4 branky. Výsledek 26:22 na půdě vedoucího celku SRL je však dobrý, do odvety tak vyhlížíme s jasným cílem. Oplatit Žďáru porážku a udržet si 2. místo v tabulce.

Za Žďár n.S. dal nejvíc gólů Honza Kupa 8/4, Valoušek 7 a Veselý O. 6.

Sestava: Kršňák, Pešek - Žák, Procházka 8/1, Drápela Jakub 7, Vajda, Wurm Jan 1, Drápela Matěj 2, Jeřábek 3/1, Cicvárek 1, Kutílek, Vránek