Úvod » Muži » Články

Zápas na Chodově s infarktovou koncovkou

publikováno 31.10.2016

Ke svému čtvrtému utkání, v rámci Společné regionální ligy, jeli muži 30.10. na palubovku B-týmu pražského Chodova. Bodový rozdíl obou soupeřů byl neporovnatelný (Ledeč 6 bodů za 3 výhry, Chodov 0 bodů za 3 prohry), a proto jsme před zápasem byli mírnými favority. Nicméně jsme moc dobře věděli, že Chodov hraje rychlou házenou, na kterou jsme nemuseli mít po celý zápas dost sil. Tuto sezónu se naštěstí nepotýkáme s problémy se sestavou a do tohoto utkání jsme nastoupili s 12 hráči. Bohužel jsme se tentokrát potýkali s dopravními problémy a do haly jsme dorazili 10 minut před zápasem.

Prvních 20.minut prvního poločasu bylo velmi vyrovnaných, ale pokaždé jsme museli dotahovat 1-2 brankový náskok Chodova. Průběh skóre: 1-0, 1-2, 4-2, 7-5, 9-9 a 11-11. Od tohoto stavu se nám začalo dařit v obrané fázy a postupným navyšováním skóre (11-16, 12-18) jsme dokázali soupeři odskočit na poločasový 5 brankový rozdíl 13:18.

Začátek druhého poločasu byl opět vyrovnaný, branky nepřibývaly ani v početních výhodách. Po 8.minutách padly na každé straně pouze 2 branky a na světelné tabuli svítil stav 15:20. V 10.minutě však domácí začali stahovat náskok, využívali našich chyb v útoku a nedůrazné obrany. Po pěti minutách jsme si museli brát oddechový čas...naše vedení bylo v tuto chvíli pouze 19:20. Několik minut se zdálo, že time-out nás zase nakopl, zvedli jsme střeleckou úspěšnost a odskočili opět na 3, posléze na 4 branky. Bohužel to bylo na dalších 5.minut vše. Chodov dokázal šňůrou branek srovnat skóre na 24:24. A 7.minut před koncem zápasu musel přijít na řadu poslední time-out našeho týmu. Moc pozitiv nám však nepřinesl, zbytek zápasu se nesl v duchu začátku obou poločasů. Až minutu před koncem se domácím povedlo otočit stav na 27:26. Z následného útoku srovnával náš nejlepší střelec zápasu Aleš Procházka (8branek). To zbývalo asi 40 vteřin do závěrečného hvizdu. Domácí hráči chtěli z tohoto zápasu dva body a tak se pokusili o vedoucí branku. K jejich smůle tento střelecký pokus nebyl úspěšný a ještě po faulu na naší devítce ktomu "vyfasovali" dvouminutový trest. Časomíra v tu chvíli ukazovala 59:45! I přes časovou tíseň jsme dokázali dostat míč až do devítky domácích, bohužel finální přihrávku soupeř vyrazil mimo hřiště. Po rychlém rozehrání autu přes celé brankoviště se v dobré pozici na levém křídle objevil Honza Wurm, který bohužel vteřinu před koncem nedokázal prostřelit domácího brankaře (Petra Hostašu, který v minulosti hostoval za Ledeč ve 2.lize) a tak skončil zápas remízovým výsledkem 27:27. Musíme říct, že dělba bodů je zasloužená, i když v obou týmech určitě hlodá nevyužití posledních šancí ke dvěma bodům.

Sestava: Kršňák, Pešek - Žák 1, Pánek 6, Procházka 8, Drápeja Jakub 4, Vajda 2, Wurm Jan 2, Roul, Drápela Matěj 1, Jeřábek 2, Cicvárek 1

První ztrátou bodu nás přeskočil na prvním místě Žďár n.S., ke kterému jedeme na zápas již tuto sobotu. Poslední utkání podzimní části pak odehrajeme v domácím prostředí dne 26.11. od 15:30h s Kutnou Horou.