Úvod » Muži » Články

Muži zatím stoprocentně úspěšní

publikováno 03.10.2016 (aktualizováno 28.10.2016)

V rámci 4. kola společné regionální ligy k nám zavítal soupeř HK Baník Mostu. Oproti minulé sezóně, kdy se Most umístil s devíti body na předposledním místě tabulky, dorazil soupeř držící průběžné první místo s remízou a dvěma výhrami. Zkušené mužstvo Mostu v letošní sezóně doplnili dorostenci Lokomotivy Louny, kteří tak vytvořili zajímavou kombinaci rychlosti a zkušenosti. I proto se čekal vyrovnaný boj s nejasným výsledkem. I tomu odpovídal počet hráčů na obou stranách, domácí obsadili všech 14 možných míst na soupisce a hosté úctyhodných 12.

Od prvních minut však dominovala obrana domácích, která eliminovala průniky na brankoviště a precizně blokovala soupeřovi střely z dálky. Co prošlo obranou, likvidoval v brance výborným výkonem Ondra Kršňák. Díky této spolupráci se podařilo hráčům Mostu do 20.minuty prvního poločasu skórovat pouze DVAKRÁT! S koncovkou se bohužel trochu trápili také domácí, ale i tak byl stav po time-outu Mostu 8:2. Šesti brankový náskok v tuto chvíli čekal asi málokdo. Po time-outu se soupeř chytl a dal během 7 minut čtyři branky oproti domácím dvěma trefám. Ta poslední padla v úplném závěru prvního poločasu a stanovila výsledek 10:6 pro domácí.

V druhém poločase jsme očekávali nápor Mostu, který ale stejně jako v první půli nepřišel. Hosté se střelecky trápili, naopak domácí v poklidu navyšovali svůj náskok. Ve 40. minutě svítil na ukazateli stav 16:8 pro Ledeč. Následoval druhý time-out Mostu, po kterém opět dokázali snížit rozdíl na čtyři branky (18:14). Poslední desetiminutovka, ale patřila i díky 7m hodům domácím. Na šňůru šesti branek Ledče dokázal soupeř odpovědět pouze jedinou trefou z 57. minuty, která určila výsledek utkání 24:15 (10:6).

Sestava a branky: Kršňák, Zahradník – Vránek 1, Žák, Pánek 3/1, Wurm J. 5, Kutílek 1, Jeřábek 8/4, Drápela M. 1, Vajda, Machálek, Lefner, Drápela J. 1, Procházka 4

Po výborném výkonu v obraně se mohou domácí radovat ze třetí výhry ve třech zápasech a průběžné první příčky SRL. K dalšímu domácímu utkání nastoupí tým mužů 15.10.2016 od 15:30 proti Žďáru n.S., který působí jako rezervní tým extraligového Nového Veselí a je velkým adeptem na postup do 2. ligy.