Úvod » St. dorostenci » Články

Dorostenci začali domácí remízou

publikováno 29.09.2014 (aktualizováno 28.10.2016)

K prvnímu mistrovskému utkání 2. ligy nastupovali naši mladší dorostenci v domácí SH proti družstvu Sokola Vršovice. Devět statečných, z nichž 5 jsou věkem ještě starší žáci, nastoupilo do utkání sice s respektem k soupeři, ale bez jakéhokoliv ostychu. Po vyrovnaném začátku se pomalu začala projevovat větší touha našich kluků po vítězství. „Hnáni“ diváky, kterými byli především rodinní příslušníci a starší hráči našeho oddílu, postupně navyšovali svůj náskok až na poločasových 17:12. V této fázi se výborném světle představil především Pavel Novák, který byť věkem ještě prvním rokem starší žák, hlavně svými krásnými brankami ze „záběhů“ do obrany soupeře. Velmi mu v tom pomáhal svými přesnými přihrávkami Matěj Drápela, na kterém je vidět, že zvýšil své tréninkové „úsilí“ svou účastí na trénincích dospělých.

Ve druhém poločase  se náš soupeř v obranné fázi daleko více zaměřil na naše úspěšné střelce z delší vzdálenosti (osobní obrana na Matěje Drápelu) a způsobil tak našim klukům velké problémy. Z žákovských utkání nejsou kluci na takovéto bránění zvyklí a výsledkem tedy byla řada technických chyb „přihrávek soupeři přímo do ruky“.  Ještěže v brance máme vynikajícího Tomáše Vrbku, který svými zákroky často přiváděl hráče soupeře k zoufalství. A tak nakonec s remízou 25:25 na konci utkání, vzhledem k průběhu obou poločasů, byla spokojena obě družstva, i když naši kluci měli k vítězství opravdu velmi blízko (vyrovnávací branka do naší sítě padla cca 30 vteřin před koncem utkání). Přesto však všichni kluci a to jak Ti, kteří byli na hřišti po celých 60 minut, tak Ti, kteří se na hřišti střídali, zaslouží velikou pochvalu za předvedený výkon. Vždyť většina týmu soupeře byli chlapci, kteří hrají v této věkové kategorii již druhým rokem a mají tedy s touto soutěží a v neposlední řadě i s hrací dobou 2x30 minut více zkušeností.