Úvod » St. žačky » Články

Mladší žákyně na turnaji ligy vysočiny

publikováno 22.09.2014 (aktualizováno 28.10.2016)

Mladší žákyně se zúčastnily prvního turnaje ligy vysočiny dne 21.9.2014 v Havlíčkově Brodě. Turnaj se hrál v hale za účasti týmů Havlíčkův Brod, Žirovnice, Jindřichův Hradec a Velké Meziříčí.

Letos hrají kategorii mladších žaček ročníky 2002-03. Hráček v tomto ročníku máme bohužel jen pár. Některé z nich hrají házenou dokonce jenom rok v případě Míši Hořejšové teprve měsíc. Zbytek týmu tvoří minižačky s rokem narození 2004 a dvě hráčky 2005. Proto bude tato sezóna sloužit spíše na rozkoukání a jako odrazový můstek do dalších let.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti týmu Havlíčkova Brodu a cíl byl jasný - nedostat spoustu branek. Holky si nevedly až tak špatně, v prvním poločase při osobní obraně se holky snažily, bránily a hlídaly si celkem zodpovědně hráčky. Po první půlce byl stav 0:5. Ani v druhém poločase se nezalekly soupeře a snažily se soupeři vzdorovat. I po bojovném výkonu jsme prohráli výsledkem 1:11, kdy jedinou branku vstřelila Verča Hrubantová.

Do druhého zápasu holky nastoupily proti srovnatelnému soupeři z Velkého Meziříčí. Rychlými útoky jsme zaskočily soupeře a nasázely jim hned v první části hry sedm branek. Ve druhém poločase holky pokračovali v dobrém výkonu a nedaly soupeřkám šanci na smáznutí brankového rozdílu. Naopak stále navyšovaly svůj brankový náskok. Zápas skončil naším vítězstvím 12:1.

K dalším dvěma zápasům jsme nastoupily proti holkám pomalu o hlavu vyšším, ale i tak se holky nevzdávaly a snažily se bojovat. Zápasy, ale jasným výsledkem vyhrály soupeřky. Ledeč – Žirovnice 1:16, Ledeč - Jindřichův Hradec 1:15.

Celkově chválím všechny hráčky za pěkné vystoupení na turnaji, oceňuji bojovnost a snahu. Holky se ukázaly jako tým, který v budoucnu může zahrát o pěkné umístění.

Branky: Verča Hrubantová 7, Káťa Mainerová 7, Lucka Sochůrková 1

Sestava družstva: Verča Hrubantová, Verča Kudrnová, Zuzka Zítková, Pája Pelůchová, Míša Hořejšová, Lucka Sochůrková, Anička Blablová, Míša Pešková, Káta Mainerová, Lucka Koťarová a Markéta Růžková. Trenér Lenka Beránková

Další turnaj sehraje naše družstvo dne 11.10. v Žirovnici od 9h.